کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا

شایان ذکر است که این سایت کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا ها لزوما فقط به زبان جاوا نوشته نمی شوند و ممکن است از زبان های برنامه نویسی دیگر استفاده کنند.

توسعه نرم افزار - برنامه های جاوا مانند Eclipse، OpenOffice، Vuze، MATLAB و بسیاری دیگر را می نویسد.

پردازش کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا داده های بزرگ - می توانید از چارچوب Hadoop در قالب جاوا برای پردازش داده های بزرگ استفاده کنید.

سیستم های معاملاتی - پلت فرم معاملاتی Oracle Extreme Java به شما امکان می دهد برنامه هایی برای تجارت بنویسید.

دستگاه های جاسازی شده - بر اساس فناوری جاوای جاسازی شده Oracle، امروزه میلیاردها دستگاه مانند تلویزیون، سیم کارت، کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا پخش کننده بلوری و غیره کار می کنند.

برنامه نویسی جاوا همچنین برای توسعه بازی ها، برنامه های کاربردی علمی (مانند پردازش زبان طبیعی) و بسیاری زمینه های دیگر استفاده می شود.

اصطلاحات جاوا که باید بدانید

جاوا مجموعه ای از فناوری ها (زبان برنامه نویسی و پلت فرم کامپیوتر) است که برای ایجاد و اجرای نرم افزار طراحی شده است. اصطلاح جاوا اغلب بهایرانیان سایبر خود زبان برنامه نویسی اشاره دارد.

زبان برنامه نویسی جاوا یک زبان برنامه نویسی کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا چند پلتفرمی، شی گرا و همه منظوره با قابلیت های گسترده است.

جاوا 9 آخرین نسخه جاوا در زمان نگارش مقاله است.

Java EE، Java Me و Java SE - اینها به ترتیب به معنای Java Enterprise Edition، Micro Edition و Standard Edition هستند.

Java EE برنامه های در حال اجرا بر روی سرورها را هدف قرار می دهد. Java ME برای دستگاه های با ظرفیت محدود، مانند دستگاه های جاسازی شده در نظر گرفته شده است. Java SE یک نسخه استاندارد جاوا برای نوشتن برنامه های رایج است.

اگر برنامه نویسی جاوا برای شما تازگی ندارد، توصیه می کنیم با Java SE شروع کنید.

JVM - ماشین مجازی جاوا ("Java Virtual Machine") برنامه ای است که به رایانه اجازه می دهد برنامه های نوشته شده به زبان جاوا را اجرا کند.

JRE - Java Runtime Environment شامل JVM، کتابخانه های مرتبط با آن و سایر اجزای مورد نیاز برای اجرای برنامه ها است. کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا با این حال، هیچ کامپایلر، دیباگر یا ابزار توسعه دیگری در JRE وجود ندارد.