سفارش تبلیغ
صبا ویژن

برنامه نویسی بچه ها

وحدت به مردم امکان می دهد تا بازی ها را بسازند و آنها را در سیستم برنامه نویسی کودکان عامل های مختلف منتشر کنند. کاربران می توانند صحنه ها ، انیمیشن ها یا سینمایی های دو بعدی یا سه بعدی را در Unity Editor  ایجاد کنند.

 

وحدت برای دانشجویان رایگان است و همچنین برای افرادی که طی 12 ماه گذشته کمتر از 100 هزار دلار بودجه برنامه نویسی کودکان دریافت می کنند رایگان است.

 

4. رابلوکس

Roblox یک بازی چند نفره است که محیط کدگذاری نیز دارد. بچه ها می توانند بیاموزند که چگونه کدگذاری و طراحی بازی های خود را انجام دهند و همچنین با دوستان خود به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنند. روند کدگذاری به صورت گرافیکی انجام می شود زیرا بچه ها می توانند نشان ها و آواتارهای برنامه نویسی کودکان منحصر به فرد را پس از اثبات دانش کدگذاری کسب کنند.

 

مورد توجه خاص ساعت کد است ، که به دانشجویان برنامه نویسی کودکان امکان می دهد داستان های خود را با اتمام سه درس ایجاد متغیرها ، دریافت پاسخ بازیکن و گفتن داستان ایجاد کنند.

 

Hour of Code ابتکاری است که هفته آموزش علوم کامپیوتر و ایرانیان سایبر  برای جلب دانش آموزان به یک ساعت برنامه ریزی علوم کامپیوتر و برنامه نویسی انجام می دهد.

 

5. Tynker

یکی دیگر از پلتفرم های رمزگذاری مبتنی بر بازی ، Tynker دارای تعدادی برنامه نویسی کودکان پروژه مبتدی و قصه گویی است که برای کودکان کوچکتر بسیار مناسب است.

 

برنامه های کدگذاری بلوک مبتنی بر تصویر و همچنین برنامه های کدگذاری بلوک مبتنی بر متن برای دانشجویان وجود دارد. این برنامه همچنین برنامه نویسی کودکان دارای دروس و پروژه هایی برای آموزش رباتیک ، ایجاد دنیای Minecraft و یادگیری پایتون ، جاوا اسکریپت ، HTML و CSS به کودکان است.

 

تبلیغات

 

Tynker دارای مربا های کد تابستانی هفتگی است که 10،000 دلار جایزه را  کدنویسی کودکان و بچه ها  ارائه می دهد. این سایت همچنین حساب های رایگان برای معلمان ارائه می دهد که شامل دوره های کدگذاری رایگان ، حساب های نامحدود دانش آموزان و توسعه حرفه ای رایگان است.