سفارش تبلیغ
صبا ویژن

آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان

آیا می توانم به خودم برنامه نویسی یاد بدهم؟

مطمئناً می توان به خود مهارت های برنامه نویسی و کدنویسی را آموزش داد. بخش بزرگی آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان از این رشته یافتن پاسخ ها و راه حل های خود برای مشکلات است. متوجه خواهید شد که بسیاری از دوره های برنامه نویسی ما این شانس را به شما می دهند که دقیقاً این کار را در یک ساختار یادگیری انجام دهید.

 

تفاوت کدنویسی و برنامه نویسی چیست؟

این اصطلاحات اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما تفاوت هایی نیز وجود دارد. کدنویسی فرآیند نوشتن کد است، در حالی که برنامه نویسی فرآیند ایجاد نرم افزار کارآمد یا یک برنامه کامپیوتری است.

 

برنامه نویسی شی گرا چیست؟

برنامه نویسی شی گرا روشی از برنامه نویسی کامپیوتری است که بر طراحی نرم افزار حول داده ها (شیء) در مقابل توابع و منطق تمرکز دارد. زبان های برنامه نویسی مانند جاوا، پایتون و سی پلاس پلاس همگی شی گرا هستند.

سلام بچه ها، اگر شما یک مبتدی کامل با تجربه برنامه نویسی صفر هستید و می خواهید آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان کدنویسی را در سال 2021 یاد بگیرید تا حرفه خود را در توسعه نرم افزار شروع کنید، به جای درستی آمده اید. قبلا بهترین دوره های پایتون، بهترین دوره های جاوا و بهترین دوره های جاوا اسکریپت را به اشتراک گذاشته بودم و امروز قصد دارم بهترین دوره های کدنویسی را برای مبتدیان به اشتراک بگذارم.

برنامه نویسی و/یا کدنویسی یکی از مهارت های ضروری برای دنیای تکنولوژی امروز است و آگاهی از کدنویسی هر روز در حال افزایش است.

در زمان من، حدود 20 سال پیش، من فقط زمانی که برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر وارد کالج مهندسی شدم، کدنویسی را یاد گرفتم، اما از آن زمان همه چیز بسیار تغییر کرده است.

امروزه، حتی بچه‌ها شروع به یادگیری کدنویسی کرده‌اند، حتی دخترم هم می‌تواند کدنویسی کند و خیلی بهتر از کاری که من در دانشگاه می‌توانم انجام دهم. ابزارهای محاسباتی در دسترس تر مانند iPad، iPhone، گوشی های هوشمند و لپ تاپ ها واقعاً محیط را تغییر داده ایرانیان سایبر و کدنویسی یا برنامه نویسی آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان را در دسترس تر کرده اند.

 

امروزه مدارس به بچه ها برنامه نویسی را آموزش می دهند و سایت هایی مانند code.org به افراد بیشتری کمک می کنند تا کدنویسی را یاد بگیرند. اهمیت کدنویسی به حدی است که بسیاری از افراد کدنویسی را به عنوان یک مهارت ضروری مانند خواندن، نوشتن و صحبت کردن می‌دانند.

 

تمام این آگاهی از کدنویسی باعث شده است تا افراد بیشتری از گروه های سنی و حوزه های مختلف کدنویسی را یاد بگیرند. من افرادی را می شناسم که در اواسط 40 سالگی خود یاد می گیرند که به عنوان یک توسعه دهنده وب یا برنامه نویسی شغلی پیدا کنند یا به عنوان آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان یک فریلنسر کار کنند.

 

تعداد زیادی از دانش‌آموزان با پیشینه‌های مختلف هستند که در حال یادگیری کدنویسی هستند و هر دو شغل تمام وقت/پاره‌وقت دارند.

 

حتی زنان نیز عقب نمانده اند و بسیاری از زنان خانه دار و زنان از بخش های مختلف در حال یادگیری برنامه نویسی و کدنویسی هستند تا مهارت های خود را افزایش دهند و به فرزندان خود آموزش دهند. آموزش برنامه نویسی اگر شما یکی از آنها هستید و تصمیم گرفتید امسال کدنویسی را یاد بگیرید اما مطمئن نیستید که چگونه شروع کنید، پس به آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان جای درستی آمده اید.