کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا

سبک های برنامه نویسی کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا مختلفی وجود دارد و یکی از محبوب ترین آنها برنامه نویسی شی گرا است. این رویکرد مشکل پیچیده ایجاد اشیا را به حداقل می رساند. به لطف کدی که می توان دوباره استفاده کرد.

ویژگی های شی گرا درکاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا بسیاری از زبان های برنامه نویسی از جمله جاوا، پایتون و C ++ موجود است. اگر در مورد برنامه نویسی جدی هستید، برنامه آموزشی شما باید شامل یک رویکرد شی گرا باشد.

جاوا سریع است

نسخه های قبلی زبان برنامه نویسی جاوا اغلب به کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا دلیل کند بودن مورد انتقاد قرار می گرفتندتو اما امروز وضعیت به طرز چشمگیری تغییر کرده است. نسخه های جدیدتر JVM بسیار سریعتر هستند و پردازنده هایی که آنها را تفسیر می کنند سریعتر می شوند.

امروزه جاوا یکی از سریع ترین زبان های برنامه نویسی است. کد جاوا که به خوبی بهینه شده است تقریباً به ایرانیان سایبر سرعت زبان های برنامه نویسی سطح پایین مانند C / C ++ و بسیار سریعتر از Python، PHP و غیره اجرا می شود.

کتابخانه گسترده

یکی از دلایل رایج بودن جاوا مجموعه کاربردهای زبان برنامه نویسی جاواعظیم استانداردهای آن است. در آن، صدها کلاس و روش را در بسته‌های مختلف خواهید یافت تا زندگی را برای توسعه‌دهندگان آسان‌تر کنید. مثلا

java.lang یک تابع پیشرفته از یک رشته، آرایه و غیره است.

java.util - برای کار با ساختارهای داده کتابخانه، عبارات منظم، تاریخ و زمان و غیره.

kava.io - برای ورودی/خروجی فایل کتابخانه، مدیریت استثنا و غیره.

برنامه پلتفرم جاوا

قبل از یادگیری برنامه نویسی جاوا از ابتدا، باید بدانید که بیش از 3 میلیارد دستگاه در سراسر جهان بر روی این پلتفرم کار می کنند. دقیقاً برای چه مواردی می توان از آن استفاده کرد:

برنامه های کاربردی اندروید - زبان برنامه نویسی جاوا اغلب به همراه Android SDK (کیت توسعه نرم افزار) برای توسعه برنامه های اندروید استفاده می شود

برنامه های کاربردی وب - جاوا برای کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا ایجاد برنامه های کاربردی شبکه با استفاده از برنامه های سرور، چارچوب Ostrich و JSP استفاده می شود. در اینجا برخی از برنامه های کاربردی وب محبوب نوشته شده در جاوا آورده شده است: Google.com، Facebook.com، eBay.com، LinkedIn.com.