سفارش تبلیغ
صبا ویژن

برنامه نویسی کودکان

Blockly یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی بسیار توصیه شده  برنامه نویسی کودکان برای کودکان شماست. این زبان برنامه نویسی برای بچه ها از خطوط کدی استفاده می کند که به بلوک ها تقسیم شده اند و دارای ویژگی کشیدن و رها کردن برای کمک به کودکان در یادگیری مفاهیم کدنویسی است. همچنین دارای یک رابط کاربر پسند است.

بزرگترین تمایز Blockly از سایر زبان های برنامه نویسی این است که یک زبان برنامه نویسی بصری و مبتنی بر بلوک برای کودکان است. کودکان هشت ساله به بالا می توانند با استفاده از Blockly از مرورگر خود انیمیشن، بازی و برنامه بسازند. با Blockly، کاربران همچنین می توانند هر زمان که نیاز داشته باشند، زبان برنامه نویسی را تغییر دهند.

3. آلیس

آلیس همچنین یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی است که فرزندان شما می توانند امتحان کنند. Alice همچنین یک زبان برنامه نویسی بصری مبتنی بر بلوک رایگان برای کودکان است که دارای محیطی نوآورانه برای کدنویسی است و ساخت انیمیشن ها،  برنامه نویسی کودکان بازی ها و روایت های تعاملی به صورت سه بعدی را ساده تر می کند.

این زبان برنامه نویسی برای آموزش مفاهیم زبان برنامه نویسی شی گرا مانند C++ از طریق یادگیری خلاقانه با تمرکز جانبی بر مهارت های منطقی و اصول برنامه نویسی طراحی شده است.

آلیس یک ویژگی کشیدن و رها کردن را مشابه سایر زبان های برنامه نویسی ارائه می دهد و درهم و برهمی را از کدنویسی مبتنی بر متن حذف می کند. با استفاده از آنها، کاربران می توانند به سادگی روی ایجاد اسکریپت ها و راه حل های نوشتن تمرکز کنند.

چیزی که Alice را از سایر زبان های کدنویسی متمایز می کند این است که به کاربران امکان می دهد با مدل های سه بعدی و زوایای پویا دوربین کار کنند.

یک جلسه مزه دار رایگان رزرو کنید

4. لوا (Roblox)

Lua یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای برنامه نویسی کودکان بچه هایی است که می خواهند با کدنویسی متنی شروع کنند. کد Lua یک زبان برنامه نویسی مبتدی، رایگان و قابل حمل است که در عین بهینه سازی کارایی و خوانایی، مفاهیم را به روشی ساده آموزش می دهد.

Lua عملکرد برنامه را به خطر نمی اندازد. با وجود حداقل امکانات فنی و رابط کاربری ساده، این زبان برنامه نویسی به عنوان یکی از قدرتمندترین زبان های رایگان در صنعت معرفی می شود.

برای برنامه نویسی دستگاه های جاسازی شده و برنامه های تلفن همراه توصیه می شود. آیا می دانستید که بازی محبوب «پرندگان خشمگین» بر اساس لوا ساخته شده است؟ علاوه بر این، Roblox، در میان محبوب ترین پلتفرم ها برای جوانان، از Lua استفاده می کند.

5. جاوا (Minecraft)

شما اغلب برنامه نویسی کودکان در مورد این زبان برنامه نویسی، جاوا می شنوید. محبوبیت آن قابل توجه است، زیرا یک انتخاب مکرر در جامعه برنامه نویسی است. اما وقتی صحبت از زبان برنامه‌نویسی برای بچه‌ها می‌شود، چطور می‌شود؟

این زبان برنامه نویسی ایده آل برای بچه ها است زیرا در پلتفرم معروف بازی sandbox آنلاین Minecraft استفاده می شود.از زمان عرضه اولیه خود در سال 2011، Minecraft به تدریج محبوبیت خود را در بین کودکان، نوجوانان و حتی بزرگسالان افزایش داد. بخشی از این امر به این دلیل است که بازی تفکر خلاق و حل مسئله را تشویق می کند.

در راستای معرفی برنامه نویسی برای کودکان، Minecraft ابزاری قدرتمند برای آموزش هماهنگی برنامه نویسی کودکان دست و چشم، منطق، حل مسئله و بصری-فضایی به کودکان است.مهارت ها، در میان بسیاری دیگر.

بنابراین، برای بچه هایی که می خواهند کد نویسی مبتنی بر متن را یاد بگیرند یا به برنامه نویسی کودکان  سادگی از بازی Minecraft لذت ببرند، جاوا یک زبان برنامه نویسی است که یک انتخاب عالی است.

یک جلسه مزه دار رایگان رزرو کنید