نگاهی سطحی به پایتون ویژه کودکان و نوجوانان

برخلاف ان چیزی که شما فکر میکنید یادگیری زبان پایتون انقدر هم پیچیده نیست.شاید بهترین روش روشی باشد که سایمون هاتون ، مدیرICT مدارس ابتدایی انگلستان ایجاد و تصفیه کرده است.

رویکرد او از تلفن ها و برنامه های رایانه لوحی به عنوان ابزار نوشتن کد و یک برنامه درسی کوچک اما محرمانه برای آموزش قسمتهای اصلی پایتون برای بچه ها استفاده می کند. دوره کوتاه وی همچنین فضای زیادی را برای هرکسی فراهم می کند تا بتواند با هر درس بازی کند و سازگار شود.

به عنوان مثال ، هنگامی که بچه ها برنامهPythonista را برایiPhone وiPad باز کردند (سایر گزینه ها نیز در زیر پیوند داده شده اند) ، اولین درس او این است که بچه ها این دستورات:Python را تایپ کنند

این درس ساده ، خنده دار و درخشان است زیرا وقتی بچه ها این کار را انجام می دهند ، برای آنها آسان است که این کلمات اول را با کلمات دیگری که می خواهند جایگزین کنند. بعلاوه\ n کاراکتر خط جدید(n کوتاه است برای جدید ، دریافت می کنید؟) به بچه ها نشان می دهد که چگونه فضاهای بالا و پایین متن خود را ایجاد کنند.

از چاپ متن ، دروسHaughton به محاسبات رایج ، متغیرها ، وارد کردن متن و اعداد ، تولید اعداد تصادفی (تا جلوه های سرگرم کننده که بچه ها قدردانی می کنند) ، لیست ها ، توابع و موارد دیگر تبدیل می شوند

وقتی اصول پایتون را یاد گرفتید و با تغییر متن و اعداد در کد خود بازی کردید ، با پایتون چه کار دیگری می توانید انجام دهید؟

این یک سوال عالی است در مواردی که زبانهایی مانندScratch ، Hopscotch وTynker از طریق حباب یا مسدود کردن به شما امکان ایجاد برنامه های تصویری و بازی های تعاملی را می دهند ، معمولاً صادر کردن کار خود برای تهیه کد برای تطبیق خارج از این برنامه ها دشوار است. پایتون یک مشکل مخالف دارد.

 

کلاس های علمی عدم اعتماد به نفس در مقابله با مواد دشوار و ناآشنا است. قرار گرفتن در معرض اولیه بهترین راه حل است - ورود به برنامه نویسی در سنین پایین یادگیری جنبه های فنی و سخت تر علوم کامپیوتر در کالج دبیرستان را آسان می کند. در حقیقت ، یک مطالعه توسط Google و Gallup نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض زودرس یکی از مهمترین راههایی است که می توانیم شکاف جنسیتی را در STEM کاهش دهیم ، زیرا اعتماد به نفس در کودکان ، به ویژه دختران جوان را افزایش می دهد ، در حالی که آنها هنوز به فن آوری علاقه مند هستند.

 

https://www.kidscodecs.com/python-for-kids/