زبان برنامه نویسی پایتون

چه چیزی باعث جذابیت دوره های آموزشی کودکان پایتون می شود؟

پایتون برای کودکان مزایای بی شماری را در اختیار شما قرار می دهد که نباید منکر پروتیز خود شوید. رویارویی کودکان با زمینه مهم برنامه نویسی در سنین پایین می تواند به آنها در انتخاب تحصیل و مسیر شغلی بیشتر کمک کند. از این طریق آنها نه تنها برای انتخاب شغل آینده خود الهام می گیرند و خلاقیت خود را ارتقا می بخشند ، بلکه ممکن است علاقه جدید خود را نیز پیدا کنند.

 

پایتون برای بچه ها چیست

ایده پایتون برای کودکان این است که این زبان برنامه نویسی جهانی را به کودکان نزدیک کند.

اگر می خواهید توضیح دهید که چرا این یک مفهوم خوب است ، ابتدا باید توضیح دهید که چرا برنامه نویسی در وهله اول منطقی است. از یک طرف ، برنامه نویسی خلاقیت خود را به نمایش می گذارد و به شما فرصت ایجاد چیزی را می دهد که از هیچ به وجود آمده است. از طرف دیگر ، کودکان می توانند ایده های خود را پیاده کنند ، داستان های اختراعی را تعریف کنند و دنیای خود را بسازند.

 

چرا پایتون برای بچه ها؟

Python

برای کودکان دارای ویژگی های خاصی است که می تواند به ویژه برای مبتدیان برنامه نویسی مفید باشد. اول اینکه ، خواندن پایتون برای کودکان نسبتاً آسان است ، خصوصاً در مقایسه با سایر زبانهای برنامه نویسی. دوم ، یک "پوسته تعاملی" وجود دارد که می توان برنامه ها را در آن وارد کرد تا نحوه کار آنها را ببیند. و سوم ، بریگز توضیح می دهد ، برخی از ویژگی های این زبان وجود دارد که روند یادگیری را بسیار آسان می کند و با آنها می توانید به سرعت انیمیشن های ساده و بازی های خود را بسازید. به عنوان مثال ، این ماژول های مختلفی مانند ماژول"Tkinter" است که با استفاده از آنها می توانید به راحتی گرافیک ها و انیمیشن های پیچیده ای ایجاد کنید. ماژول "لاک پشت" نیز یکی از این ماژول ها است.

 

لاک پشت پایتون

برخی از افراد احتمالاً می پرسند: "لاک پشت پایتون چیست؟" این یک ماژول در زبان برنامه نویسی است. این از Turtle Graphics الهام گرفته شده است ، که در اوایل دهه 1960 به زبان لوگو ماشین قدیمی استفاده می شد. لاک پشت پایتون به ویژه برای قابل فهم تر شدن پایتون برای کودکان و آموزش اصول برنامه نویسی به آنها بسیار مفید است. زیرا مخصوص یادگیری طراحی شده است. شما می توانید طیف گسترده ای از شکل ها و الگوها را با رنگ های روشن روی صفحه بکشید. به عنوان مثال ، این برداشت ها بیش از ردیف های طولانی کد ، کودکان کوچکتر را مجذوب خود می کند.

 

https://www.sivakids.de/python-kinder/