سفارش تبلیغ
صبا ویژن

زبان برنامه نویسی پایتون

 

پایتون یک زبان برنامه نویسی "سطح بالا" نسبت به اکثر زبان های دیگر است ، شی گرا است ، و از جمله موارد دیگر برای توسعه برنامه های توزیع شده ، اسکریپت نویسی ، محاسبات عددی و آزمایش سیستم مناسب است.

این نام در اوایل دهه نود توسط گیدو ون روسوم تصور شد ، این علاقه به خاطر علاقه مخترع به Monty Pythons    و برای مجموعه تلویزیونی آنها در پرواز سیرک Monty Python [1] انتخاب شد و اغلب با Ruby ، ??Tcl ، Perl ، JavaScript ، Visual Basic یا Scheme مقایسه می شود [2]

همچنین اغلب در بین زبانهای اول به دلیل شباهت آن به کد شبه مورد مطالعه قرار می گیرد و به لطف انعطاف پذیری آزمایش اجازه داده شده توسط پایتون ، که به برنامه نویس اجازه می دهد ایده هایی را در حین توسعه مانند نظم سازماندهی کند ، اغلب برای شبیه سازی ایجاد نرم افزار استفاده می شود. به عنوان مثال ایجاد یک بازی از طریق Pygame یا قسمت انتهایی وب سایت از طریق Flask یا Django.

پایتون همچنین دارای یک بخش گرافیکی ، ماژول Python Turtle Graphics است.

این یک زبان چند پارادایمی است که اهداف اصلی خود را دارد: پویایی ، سادگی و انعطاف پذیری. این از الگوی شی گرا ، برنامه نویسی ساخت یافته و بسیاری از ویژگی های برنامه نویسی کاربردی و بازتابی پشتیبانی می کند.

بلافاصله قابل تشخیص ویژگی های پایتون متغیرهای تایپ نشده و استفاده از تورفتگی برای نحو مشخصات به جای پرانتزهای متداول است.

از دیگر ویژگیهای متمایز ، بارگذاری بیش از حد اپراتورها و توابع از طریق نمایندگان ، وجود مجموعه ای غنی از انواع اساسی و توابع و کتابخانه های استاندارد ، نحوهای پیشرفته مانند برش و درک لیست است.

کنترل نوع قوی است (تایپ قوی) و در زمان اجرا (تایپ پویا) انجام می شود: یک متغیر ظرفی است که برچسب (نام) به آن مرتبط است که می تواند در طول عمر خود حتی با انواع مختلف با ظروف مختلف همراه باشد. سیستم جمع آوری زباله برای آزاد سازی خودکار و بازیابی حافظه کاری بخشی از پایتون است.

 

پایتون شباهت زیادی به پرل دارد ، اما طراحان آن یک نحو اساسی و یکنواخت تر را با هدف بهبود خوانایی کد انتخاب کرده اند. به طور مشابه با Perl ، این زبان اغلب به عنوان یک زبان برنامه نویسی طبقه بندی می شود ، اما اگرچه برای نوشتن اسکریپت های سیستم مفید است ، به عنوان مثال جایگزین bash ، تعداد زیادی کتابخانه موجود و سهولت استفاده از زبان برای نوشتن نرم افزار مدولار نیز هست. طرفدار توسعه برنامه های بسیار پیچیده است.

 

https://it.wikipedia.org/wiki/Python