ویژگی های زبان برنامه نویسی سی شارپ

 

 # Cیک زبان برنامه نویسی کاملاً جدید ، ساده ، ایمن و شی گرا است که توسط مایکروسافت در جولای 2000 منتشر شد. این زبانی است که مخصوص برنامه های دات نت ساخته شده است. این مزایای C ++   ، Visual Basic ، Delphi ، Java و سایر زبانها را جذب کرده و عملکردها و ماهیت جدیدترین فناوری برنامه نویسی امروز را در خود جای داده است. C # سبک دستوری زبان C را به ارث می برد و در عین حال ویژگی های شی گرا ++ C را نیز به ارث می برد. تفاوت در این است که مدل شی C # با استفاده از کتابخانه کلاس از چارچوب .NET برای اینترنت دوباره طراحی شده است ؛ C # دیگر پشتیبانی از انواع نشانگر را فراهم نمی کند ، بنابراین برنامه نمی تواند به طور ناخواسته به فضای آدرس حافظه دسترسی داشته باشد ، بنابراین باعث می شود قوی تر ؛ از C # ارث چندگانه دیگر پشتیبانی نمی شود ، برای جلوگیری از عواقب وحشتناک ارث چندگانه در سلسله مراتب کلاس قبلی. چارچوب .NET یک محیط برنامه نویسی قدرتمند ، با کاربرد آسان و دارای ساختار منطقی برای C # فراهم می کند. در همان زمان ، Common Language Runtime یک محیط مدیریت شده برای زمان اجرا برای زبان برنامه نویسی C # فراهم می کند و باعث می شود برنامه از همیشه پایدارتر و ایمن تر باشد. مشخصات آن عبارتند از:

· زبان مختصر.

· عملکردهای قدرتمند C ++ را حفظ می کند.

· عملکرد توسعه سریع برنامه.

· آزادی زبان.

· کنترل های قدرتمند وب سرور.

· پشتیبانی از کراس پلت فرم.

· ادغام با XML.

مقایسه C # و C ++

C # پیشرفتهای زیادی را در C ++ ایجاد کرده است ، تفاوتهای اصلی به شرح زیر است:

· هدف تلفیقی: کد C ++ مستقیماً در کد اجرایی محلی وارد می شود و C # به طور پیش فرض به کد زبان میانی (IL) وارد می شود و ماژول های مورد نیاز به طور موقت از طریق Just-In-Time در حین اجرا در کد محلی جمع می شوند.

مدیریت حافظه: C ++ باید صریحاً حافظه اختصاص یافته به heap را پاک کند ، در حالی که C # نیازی به این کار ندارد. C # از مکانیسم جمع آوری زباله برای بازیابی خودکار حافظه استفاده می کند که دیگر در زمان مناسب استفاده نمی شود.

اشاره گرها: C ++ از اشاره گرها زیاد استفاده می کند ، در حالی که C # از ارجاعات به نمونه های کلاس استفاده می کند. اگر واقعاً می خواهید از نشانگرها در C # استفاده کنید ، باید بی خطر بودن محتوا را اعلام کنید. با این حال ، در شرایط عادی نیازی به استفاده از اشاره گرها در C # نیست.

پردازش رشته: در C # ، رشته به عنوان یک نوع داده اصلی در نظر گرفته می شود ، بنابراین بسیار ساده تر از پردازش رشته در C ++ است.

کتابخانه ها: C ++ به کتابخانه های استاندارد مبتنی بر وراثت و الگوها و C # به کتابخانه های پایه NET متکی است.· C ++ به ارث بردن چند کلاس اجازه می دهد در حالی که C # فقط به ارث بردن کلاسها و ارث چندگانه از طریق رابط ها اجازه می دهد.· از C # در طراحی وب نیز باید استفاده شود. مانند ASP و ASP.NET. C ++ اینگونه نیست.

در مطالعه زیر خواهید فهمید که بسیاری از تفاوت ها و پیشرفت ها بین C # و C ++ وجود دارد ، از جمله برخی تفاوت ها در جزئیات ، که در اینجا ذکر نشده است.

مقایسه C # و جاوا· C # بیشتر از جاوا شی گرا است.· انواع اساسی در C # همه شی گرا هستند.· C # عملکردهای قدرتمندتری نسبت به جاوا دارد· سرعت اجرای زبان C # سریعتر از جاوا است.

https://baike.baidu.com/item/C%23%E8%AF%AD%E8%A8%80/9568012