سفارش تبلیغ
صبا ویژن

چگونه اسکرچ را در 9 دقیقه امتحان کنیم.

کوچکترین آموزش برای استفاده از اسکرچ

در اینجا چند خط آورده شده است که چگونه می توانید خود را متقاعد کنید که یادگیری برنامه حتی موضوع بحث نیست ، بلکه بسیار فوری است. بیا بریم.

مراقبت از:

به ویرایشگر scratch.mit.edu بروید (در سایت بر روی "سعی کنید" کلیک کنید): اینجا یک گربه کوچک است که می خواهیم یک مربع به او ترسیم کنیم.

اولین قطعه کد:

scratch-mini-1 بلوک را برای پیشبرد مراحل XX و بلوک را برای چرخش XX درجه انتخاب کنید ، آنها را در پنجره سمت راست بکشید و مقادیر را به 100 مرحله و 90 درجه تغییر دهید: در اینجا ما با اولین قطعه کد هستیم.

اگر گربه خیلی نزدیک به لبه پنجره اش شده باشد ، می توانید گربه را با ماوس کامپیوتر بگیرید و به وسط پنجره سمت چپ بکشید.

و اولین اشکال!

scratch-mini-2 بر روی بلوک جلو در پنجره سمت راست کلیک کنید: گربه حرکت می کند اما ... خیلی سریع پیش می رود! سپس در اسکریپت ها ، منوی کنترل را انتخاب کرده و بلوک را یک ثانیه بین حرکت به جلو و چرخش قرار دهید تا مرحله مشخص شود و دو حرکت گربه را ببینید. با کلیک بر روی بلوک به جلو بهتر کار می کند.

بنابراین بیایید میدان را بدون خستگی انجام دهیم.

با کلیک راست بر روی بلوک جلو در پنجره سمت راست ، منوی زمینه عملکرد تکراری را به ما ارائه می دهد. به راحتی می توان این قسمت از کد را چهار بار انتهای آن قرار داد و چهار طرف مربع را ساخت. مال خودته

دیگه تموم شد؟ اوه ... به نوعی خوب ، بله! اما ما می توانیم پیشرفت کنیم ، مانند این موارد به عنوان مثال:

scratch-mini-3 در منوی Scripts، Event می توان با فشردن XX بلوک را انتخاب کرد و آن را کلاه قطعه کد خود قرار داد ، با این کار می توانید کد را با کلیک روی پرچم سبز در پنجره سمت چپ که در آن قرار دارد ، راه اندازی کنید. آنجا گربه است.

scratch-mini-4 در منوی Scripts، Control می توانید 10 بار تکرار بلوک را انتخاب کنید و "کدی را که چهار طرف مربع را ترسیم می کند" بیاورید ، به طوری که گربه چندین بار دور آن را بچرخد.

اما هنوز؟

 

در منوی Scripts ، Pen می توانید بلوک قلم را در حالت نوشتن برای رسم مربع انتخاب کنید ، همچنین می توانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید ، هنگام حرکت گربه رنگ را تغییر دهید ، همه چیز را پاک کنید و غیره مال خودته

در منوی Scripts ، Appearance می توانید بلوک هایی را برای نمایش حباب های چت اضافه کنید.

در منوی اسکریپت ، می توانید بلوک هایی را برای پخش اضافه کنید ...

چی؟ چه می گویید؟ آیا قبلاً این آموزش را کنار گذاشته اید تا همه اینها را برای خودتان دریابید؟! آه عالی است ، اما مواظب باش 9 دقیقه تقریباً تمام شود