سفارش تبلیغ
صبا ویژن

چگونه در 13 سالگی پول در بیاوریم ؟

    "مزایا" و "مضرات" پرداخت برای مشاغل عجیب و غریب در خانه وجود دارد. آیا باید چگونه در 13 سالگی پول در بیاوریم ؟ یک "اتاق" برای تمیز کردن اتاقمان، چمن زنی یا بیرون آوردن زباله ها بدهیم؟ نظرات و شیوه ها متفاوت است. شاید "ایده آل" این باشد که پول "به دست آمده" را با پول "داده شده" برای هیچ چیز ترکیب کنیم. در هر صورت، این بر همه است که در مورد ارزش هایی که از این طریق قصد دارند در فرزندان خود ایجاد کنند، خود را زیر سوال ببرند    .

 به اندازه کافی بزرگ برای آن  ...

 

از کی شروع به دادن پول جیبی کنیم؟ پیشینی، زمانی که کودک آن را درخواست می کند و در یک چارچوب کاملاً تعریف شده با والدین.

 معمولاً قبل از 6 سالگی ارزش نقره را درک نمی کند: "درخشش" یک سکه زیبا بیشتر از ارزش بازار آن را جذب می کند. از 6 سالگی می توان هر هفته 1 یا 2 یورو به او داد. این به او قدرت می دهد، به او احساس قدم گذاشتن به لیگ های بزرگ را می دهد! در حدود 12 سالگی، نوجوان استقلال بیشتری دارد. سپس می توانید مبلغ بیشتری را به او پرداخت کنید.

 

از 15 سالگی می توانید مدیریت یک بودجه کوچک را به فرزندتان بسپارید. چگونه در 13 سالگی پول در بیاوریم ؟ با یک پول جیبی ماهانه که با توجه به امکانات خود و آنچه درست می دانید، تعیین می کنید، فرزند شما می تواند به طور مستقل و مستقل لباس و وسایل مدرسه خود را بخرد و از رفت و آمدهای خود با همکلاسی هایش اطمینان حاصل کند. همچنین در این سن است که می توانید به او پیشنهاد دهید که مثلاً از طریق نگهداری از کودک مقداری درآمد کسب کند.

 

پیدا کردن مقدار مناسب ضروری است، دادن بیش از حد می تواند تصویر "پول آسان" را منتقل کند. باید به فرزندتان بفهمانید که پول روی درختان رشد نمی کند! پول تو جیبی نباید فقط راهی برای کودک برای رسیدن به خواسته اش باشد. این باید راهی برای درک پول، یادگیری ارزش چیزها باشد. این یادگیری فرصتی برای تبادل نظر با فرزندش و انتقال تجربیات او با در نظر گرفتن شخصیت، انتخاب ها و دیدگاه های اوست.

 

پول جیبی اولین قدم به سوی استقلال برای کودکان است، راهی برای آموزش پس انداز و خرج کردن خوب. اما از چه سنی شروع کنیم، چه مقدار و چگونه؟ آیا دادن پول در کریسمس ایده خوبی است؟ توصیه های استفان کلرجت، روانپزشک کودک

 

پول جیبی: چقدر بدهیم، در چه سنی؟ © bowie15

 

خلاصه

پول جیبی کودک

در چه سنی ؟

پیشنهاد پول در کریسمس؟

چقدر به او بدهید؟

مزایای پول جیبی

پول جیبی و کارهای خانه

آیا او را از پول جیبی چگونه در 13 سالگی پول در بیاوریم ؟ محروم کنیم؟

آیا باید به فرزندتان پول جیبی بدهید؟

این سوالی است که بسیاری از والدین وقتی کودک کوچکشان بزرگ می شود از خود می پرسند. این در واقع یک ایرانیان سایبر راه خوب برای دادن ارزش چیزها به او و آموزش مدیریت هزینه هایش در عین مسئولیت پذیری است. استفان کلرجت، روانپزشک کودک و نویسنده کتاب "چگونه آنچه را که می خواهید (یا تقریباً) از والدین خود می خواهید بدست آورید"، که توسط انتشارات منتشر شده توسط منتشر شده است، توضیح می دهد که تا زمانی که او هنوز نحوه شمارش را بلد نیست به او پول بدهید هیچ فایده ای ندارد. لیموناد.

از چه سنی شروع به دادن پول تو جیبی به او می کنید؟

 

بهتر است صبر کنید تا او در CP باشد تا شروع به دادن چند سکه به او کند. او توضیح می‌دهد: "برای یک کودک نوپا، درک اینکه چرا یک شی گران‌تر از دیگری است، در ابتدا دشوار است. آموزش دادن به او برای خرید آنچه می‌خواهد با پول خود، بنابراین او را در ابتدا به قیمت‌های مختلف و نحوه کار تجارت سوق می‌دهد."

از چه سنی برای کریسمس، تولد به فرزندتان چگونه در 13 سالگی پول در بیاوریم ؟  پول بدهید؟

 

با بزرگ شدن، برخی از نوجوانان به شدت ترجیح می دهند یک بلیط کوچک به جای یک اسباب بازی به عنوان هدیه کریسمس یا تولد دریافت کنند. اگر تصمیم دارید برای کریسمس به او پول بدهید، باز هم توصیه می شود تا سن 14 سالگی صبر کنید. لارنس پلتیر، روانشناس، در LCI تصریح می کند: «پیش از این سن، تهیه فهرستی از هدایای کریسمس کودک را وادار می کند که در مورد آنچه دوست دارد فکر کند و به والدین اجازه می دهد به ذائقه او علاقه مند شوند.» او توضیح می دهد که پس از 15 سال، "جوانان باید خود را نشان دهند، خود را متمایز کنند و ممکن است هدایا / پروژه های گران تری بخواهند." سپس والدین می توانند به او توصیه کنند که با پول جمع آوری شده چه چیزی بخرد.

پول جیبی: چقدر به او بدهیم؟

 

با توجه به بودجه والدین، مقدار پول جیبی باید به کودک اجازه دهد که کمی بیشتر از آب نبات بخرد. به عنوان مثال، بسته به سن آن، قیمت باید معادل یک ماشین کوچک (در هفته) یا یک کامیون بزرگ (در طول ماه) باشد. در همه موارد، شرایط باید از قبل به خوبی تعریف شود. به عنوان مثال، در مورد یک نوجوان، والدین باید از ابتدا قوانینی را وضع کنند: او می تواند آنچه را که می خواهد بخرد، به جز موارد ممنوعه (الکل، سیگار...). مهم است که هر چیزی را که حق ندارد با او تعریف کنید. برای خرید، "استفان کلرجت می گوید. چگونه در 13 سالگی پول در بیاوریم ؟ به همین ترتیب، باید به نوجوان خود بگویید که آیا پول جیبی که به او اختصاص داده می شود صرف تفریح ??می شود یا برای تأمین مخارج روزانه او (لباس، اسباب بازی، گردش و تفریح). در این صورت، مبلغ باید با توجه به نیاز بیشتر باشد. این روانپزشک کودک هشدار می دهد: والدین باید ثابت قدم باشند و پول جیبی نباید بهانه ای برای خسیس باشد، بزرگسالان   کسب درآمد در 13 سالگی نباید مسئولیت تامین نیازهای فرزندان خود را بر عهده بگیرند