سفارش تبلیغ
صبا ویژن

نرم افزار برنامه نویسی برای کودکان

 

GameStar Mechanicبه کودکان 7 تا 14 ساله آموزش می دهد تا بازی های ویدیویی خود را طراحی کنند. نرم افزار برنامه نویسی برای کودکان دانش‌آموزان شما در حین یادگیری ساخت سطوح بازی، عاشق انجام ماموریت‌های مختلف خودخواهند. این سایت وظایف تفکر انتقادی و حل مسئله را ادغام می کند. یک برنامه تعبیه شده در    Edmodo ورود به سیستم را برای دانش آموزان آسان می کند.

 خراش پلتفرم: وب مجانی

 

Scratch که توسط دانشجویان و کارکنان MIT در سال 2003 طراحی شد، یکی از اولین زبان های برنامه نویسی است که ما دیدیم که به طور خاص برای افراد 8 تا 16 ساله ایجاد شده است.ابتدا یک بارگیر چند پلتفرمی بود، اکنون مبتنی بر وب است و در دسترس تر است. دانش‌آموزان از یک زبان برنامه‌نویسی بصری متشکل از آجرها استفاده می‌کنند که آن‌ها را به فضای کار می‌کشند تا جن‌ها را متحرک کنند. انواع مختلف آجر حلقه‌ها را فعال می‌کنند، متغیرها را ایجاد می‌کنند، تعامل را آغاز می‌کنند، صداها را پخش می‌کنند و موارد دیگر. راهنماهای آموزشی، جوامع و سایر منابع موجود در وب سایت به مربیان کمک می کند تا شروع کنند. برای معرفی Scratch لازم نیست یک متخصص برنامه نویسی باشید -- ما درست همراه با دانش آموزان یاد گرفتیم!

 

TYNKER

پلتفرم: وب

مجانی! (با گزینه ارتقاء Premium)

اگرچه Tynker نسبتاً جدید است، اما قطعاً آن را یکی از برنامه‌های کدنویسی مورد علاقه خود می‌دانیم. رابط کاربری شبیه به Scratch به نظر می رسد. اما در حالی که Scratch برای برنامه نویسی نرم افزار برنامه نویسی برای کودکان طراحی شده بود، Tynker برای آموزش برنامه نویسی ساخته شد. این برنامه دارای طرح‌های درسی آغازین، ابزارهای مدیریت کلاس درس، و ویترین آنلاین برنامه‌های ایجاد شده توسط دانش‌آموزان است. درس‌ها به‌صورت مستقل و ساده است که دانش‌آموزان بدون کمک آن‌ها را دنبال می‌کنند.

 

لاک پشت را حرکت دهید

پلتفرم: iOS (iPad و iPod)

هزینه: 2.99 دلار

ما عاشق Move the Turtle هستیم، یک روش بازی سازی شده برای یادگیری روش های برنامه نویسی. شخصیت اصلی ما را به یاد لاک پشت لوگوی قدیمی می اندازد که در زمان سلطنت Apple IIe برای آموزش برنامه نویسی کامپیوتر به بچه ها استفاده می شد. هر سطح جدیدی از موفقیت در سختی افزایش می‌یابد و فرمان جدیدی را آموزش می‌دهد که لاک پشت را هدایت می‌کند تا به یک ستاره برسد، صدا بسازد، خط بکشد، و غیره. حالت بازی آزاد "نوشتن" به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد لاک پشت را هر طور که می‌خواهند نرم افزار برنامه نویسی برای کودکان حرکت دهند.

 

هاپسکاچ

پلتفرم: iPad

مجانی!

Hopscotch شباهت زیادی به Scratch و Tynker دارد و از کنترل‌های مشابه برای کشیدن بلوک‌ها به فضای کاری استفاده می‌کند، اما فقط روی iPad اجرا می‌شود. کنترل‌ها و کاراکترها به اندازه Scratch و Tynker گسترده نیستند، اما Hopscotch ابزاری عالی برای شروع کمک به دانش‌آموزان بدون تجربه کدنویسی در یادگیری اصول برنامه‌نویسی، ایرانیان سایبر تفکر منطقی و حل مسئله است.

 

دیزی دایناسور

پلتفرم: iPad

مجانی!

از سازندگان Hopscotch، دیزی جوانترین کدنویس ها را هدف قرار می دهد. رابط کاربری مشابه Hopscotch است اما بسیار ساده تر است. فقط یک دایناسور برای جابجایی و فقط توابع اولیه برای استفاده وجود دارد، اما برای دانش آموزان کوچکتر شما، این یک مقدمه عالی برای برنامه نویسی است.

 

CARGO-BOT

پلتفرم: iPad

مجانی!

Cargo-Bot بازی دیگری است که مهارت های کدنویسی را آموزش می دهد. نرم افزار برنامه نویسی برای کودکان در هر سطح، هدف این است که جعبه‌های رنگی را با برنامه‌ریزی جرثقیل پنجه‌ای برای حرکت به چپ یا راست و انداختن یا بلند کردن جعبه‌های رنگی از یک مکان به مکان دیگر منتقل کنید. این بازی در واقع بر روی یک iPad و با استفاده از یک برنامه کدگذاری لمسی به نام Codea که بر اساس زبان برنامه نویسی Lua است، برنامه ریزی شده است. دانش آموزان ابتدایی تفکر منطقی مورد نیاز برای انجام برنامه نویسی مبتنی بر متن "واقعی" را با استفاده از Lua یاد خواهند گرفت -- اما Lua برای یادگیرندگان جوان نیست. برای دانش آموزان ابتدایی، با Cargo-Bot همراه باشید.

 

امیدواریم این توضیحات اشتهای شما را باز کرده باشد و کدنویسی را در برنامه درسی خود بگنجانید. حتی اگر دانش آموزی هرگز قصد نداشته باشد برنامه نویسی را به عنوان یک حرفه دنبال کند، یادگیری کدنویسی همچنان مهارت های حل مسئله، جرقه خلاقیت و تقویت تفکر منطقی را تقویت می کند. Code.org، یک سازمان غیرانتفاعی آموزشی طرفدار کدنویسی، ده‌ها نقل قول در مورد برنامه‌نویسی رایانه از افراد مشهور و مهمی ارائه می‌کند که معتقدند کدنویسی باید بخشی از همکاری باشد.

 

برنامه درسی مجدد برای هر کودک یکی از نقل قول های مورد علاقه ما توسط ماریا کلاو، برنامه نویس و مخترع کامپیوتر است که می گوید: "کدنویسی زبان خلاقیت امروزی است. همه کودکان ما سزاوار فرصتی هستند که به جای مصرف کنندگان علوم کامپیوتر، خالق شوند."

 

چگونه کدنویسی را وارد کلاس خود کرده اید؟ آیا منابعی برای اشتراک گذاری دارید؟

 

استیو جابز زمانی گفت: «همه در این کشور باید برنامه‌نویسی را یاد بگیرند، نرم افزار برنامه نویسی برای کودکان زیرا به شما یاد می‌دهد که چگونه فکر کنید.»  نرم افزار برنامه نویسی کودک


علاوه بر این، 74 درصد از والدین در یک نظرسنجی اخیر گفتند که معتقدند علوم کامپیوتر موضوعی است که کودکان باید در تمام طول سال یاد بگیرند