سفارش تبلیغ
صبا ویژن

نرم افزار برنامه نویسی برای کودکان 1

 

امروزه، برنامه نویسی می تواند یک مهارت عالی برای بچه ها باشد تا فارغ از اینکه در چه گروه سنی هستند، نرم افزار برنامه نویسی برای کودکان از   K-12 یاد بگیرند. برنامه‌هایی مانند ScratchJr که توسط MIT طراحی شده است، مکانی عالی برای شروع برای مهدکودک‌ها و دانش‌آموزان کلاس اول است، در حالی که دانش‌آموزان ابتدایی اصلاحات Minecraft را جذاب می‌بینند و دانش‌آموزان بزرگ‌تر از برنامه‌نویسی چالش برانگیز مانند Python لذت خواهند برد.

 

صرف نظر از اینکه از کجا شروع می کنند، برنامه نویسی بچه ها را در معرض مهارت های مادام العمر متعددی مانند خلاقیت، حل مسئله، مدیریت پروژه و غیره قرار می دهد، که می تواند به آنها کمک کند تا در تمام تلاش های آینده خود پیشرفت کنند.

 

در این پست، ما نشان خواهیم داد که چرا بسیاری از مردم معتقدند برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان حیاتی است. قبل از اینکه به بحث در مورد بهترین راه‌های شروع کردن بچه‌ها بپردازیم، با توضیح اینکه کدنویسی برای بچه‌ها چیست و چگونه با کودک در مورد آن صحبت کنیم، شروع می‌کنیم. ما حتی چند کلاس برنامه نویسی رایگان برای بچه ها قرار داده ایم تا ماجراجویی شما را آسان کنیم.

 

Screen-Shot-2021-09-07-at-7.02.35-PM

 

 

برنامه نویسی برای کودکان چیست و چگونه کار می کند؟

کد نویسی برای بچه ها مجموعه دستورالعمل هایی است که ما برای برقراری ارتباط با رایانه ایجاد می کنیم. از طریق کدنویسی می‌توانیم رایانه‌ها را وادار به انجام وظایف کنیم.

 

برنامه‌نویسی رایانه‌ای به بچه‌ها این امکان را می‌دهد که نه تنها رسانه‌ها و فناوری دیجیتال نرم افزار برنامه نویسی برای کودکان را مصرف کنند، بلکه آن را ایجاد کنند. آنها می توانند به جای صرف یک بازی ویدیویی یا استفاده از یک برنامه، بازی ویدیویی خود یا حتی وب سایت خود را بسازند.

 

درست مانند اینکه چگونه می‌توانیم از زبان‌های مختلف برای برقراری ارتباط با یکدیگر - انگلیسی، اسپانیایی، ژاپنی- استفاده کنیم - رایانه‌ها نیز زبان‌های زیادی دارند که آنها را می‌فهمند. به عنوان مثال، HTML، CSS، Javascript، Python، C++ و موارد دیگر. همه این زبان‌ها زبان‌های مبتنی بر نحو هستند که کدنویس‌ها به صورت دستی متن اسکریپت را تایپ می‌کنند.

 

برای بچه‌هایی که تازه شروع کرده‌اند، برنامه‌نویسی بصری با کشیدن و رها کردن یک راه عالی برای یادگیری مفاهیم اساسی کدنویسی است. برنامه نویسی بصری، مانند Scratch و ScratchJr، به بچه ها اجازه می دهد تا بلوک ها را به یکدیگر متصل کنند تا برنامه بسازند. این به کودکان این امکان را می‌دهد تا بر درک منطق اساسی مورد نیاز ایرانیان سایبر برای ساخت یک برنامه تمرکز کنند، بدون اینکه نگران اشتباهات تایپی ناشی از نوشتن نحو کد باشند.

 

کد نویسی برای چه استفاده می شود؟

از کدنویسی برای ایجاد انواع فناوری، آسان‌تر کردن مشاغل، نجات جان انسان‌ها و بهبود زندگی استفاده می‌شود. مردم از کدگذاری برای دادن دستورالعمل هایی به رایانه ها و سایر ماشین ها در مورد اقداماتی که باید انجام دهند استفاده می کنند. علاوه بر این، ما از آن برای برنامه‌ریزی وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها و سایر فناوری‌هایی که هر روز با آن‌ها در تعامل هستیم و در تنظیمات مختلف شغلی استفاده می‌کنیم. از هوش مصنوعی که سرطان آینده را پیش‌بینی می‌کند تا درست کردن دسرهای جدید، تا کنترل ترموستات خانه‌تان، در اینجا چند راه وجود دارد که کدگذاری نرم افزار برنامه نویسی برای کودکان بر دنیای اطراف ما تأثیر می‌گذارد.

 

کدنویسی در بسیاری از مشاغل از جمله این مشاغل علوم کامپیوتر سطح ابتدایی و همچنین:

 

برنامه نویس کامپیوتر

مهندس سیستم های کامپیوتری

توسعه دهنده وب

توسعه دهنده نرم افزار

مراقبت های بهداشتی

هواپیمایی

موسیقی/هنر

تولید صنعتی

کدگذاری در سراسر دنیای واقعی نرم افزار برنامه نویسی برای کودکان  در موارد زیر استفاده می شود: چراغ های راهنمایی و رانندگی فروشگاه های مواد غذایی

 

آسانسور

مناسب لباس

آیا کدنویسی برای بچه ها خوب است؟

بله، کدنویسی برای بچه ها خوب است. دلایل مختلفی برای آن وجود دارد. نرم افزار برنامه نویسی برای کودکان در حال حاضر 2 میلیون دانش آموز "تسلط اولیه کد نویسی" نرم افزار برنامه نویسی کودک

را در Code.org نشان داده اند.